temel geometri

Kullanım örnekleri

temel geometri
elementary geometry
icon arrow

elementary

Phonetic: "/(ˌ)ɛlɪ̈ˈmɛnt(ə)ɹɪ/"

Part Of Speech: noun


Definition: An elementary school


Definition: (mysticism) A supernatural being which is associated with the elements.

icon arrow

elementary

Phonetic: "/(ˌ)ɛlɪ̈ˈmɛnt(ə)ɹɪ/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Relating to the basic, essential or fundamental part of something.


Definition: Relating to an elementary school.


Definition: Relating to a subatomic particle.


Definition: Sublunary; not celestial; belonging to the sublunary sphere, to which the four classical elements (earth, air, fire and water) were confined; composed of or pertaining to these four elements.

icon arrow

geometry

Phonetic: "/dʒiːˈɒmɪtɹi/"

Part Of Speech: noun


Definition: The branch of mathematics dealing with spatial relationships.


Definition: (often qualified in combination) A mathematical system that deals with spatial relationships and that is built on a particular set of axioms; a subbranch of geometry which deals with such a system or systems.


Definition: The observed or specified spatial attributes of an object, etc.

Türkçe-İngilizce Şarkı Sözleri Çevirmeni

Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!

Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!