şekilli

Kullanım örnekleri

şekilli
shaped
icon arrow

shaped

Phonetic: "/ʃeɪpt/"

Part Of Speech: verb


Definition: To create or make.

Example: Earth was shapen by God for God's folk.


Definition: To give something a shape and definition.

Example: Shape the dough into a pretzel.   For my art project, I plan to shape my clay lump into a bowl.


Definition: To form or manipulate something into a certain shape.


Definition: (of a country, person, etc) To give influence to.


Definition: To suit; to be adjusted or conformable.


Definition: To imagine; to conceive.

icon arrow

shaped

Phonetic: "/ʃeɪpt/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Having been given a shape, especially a curved shape.

Example: The shaped sides of the wardrobe give it a more attractive appearance.


Definition: (in compound terms) Having a particular shape (sharing the appearance of something in space, especially its outline – often a basic geometric two-dimensional figure)

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

İngilizce veya Türkçe alfabe, makale veya web sitesinden bir e-postayı, makaleyi veya web sitesini çevirmeniz mi gerekiyor? Sadece bu metni seçin ve resmi çevrimiçi çevirmen haline gelsin! 50 dünya dilinden profesyonel tercümanlarımız var. İşe yarıyor? Tabii ki işe yarıyor!

İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!