bakışlar

Kullanım örnekleri

bakışlar
glances
icon arrow

glances

Phonetic: "/ˈɡlɑːnsɪz/"

Part Of Speech: noun


Definition: A brief or cursory look.


Definition: A deflection.


Definition: A stroke in which the ball is deflected to one side.


Definition: A sudden flash of light or splendour.


Definition: An incidental or passing thought or allusion.


Definition: Any of various sulphides, mostly dark-coloured, which have a brilliant metallic lustre.

Example: copper glance


Definition: Glance coal.

icon arrow

glances

Phonetic: "/ˈɡlɑːnsɪz/"

Part Of Speech: verb


Definition: To look briefly (at something).

Example: She glanced at her reflection as she passed the mirror.


Definition: To graze a surface.


Definition: To sparkle.

Example: The spring sunlight was glancing on the water of the pond.


Definition: To move quickly, appearing and disappearing rapidly; to be visible only for an instant at a time; to move interruptedly; to twinkle.


Definition: To strike and fly off in an oblique direction; to dart aside.


Definition: To hit lightly with the head, make a deft header.


Definition: To make an incidental or passing reflection; to allude; to hint; often with at.


Definition: A type of interaction between parent fish and offspring in which juveniles swim toward and rapidly touch the sides of the parent, in most cases feeding on parental mucus. Relatively few species glance, mainly some Cichlidae.

Türkçe-İngilizce dosya Çevirmeni

İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.

İngilizce veya Türkçe alfabe, makale veya web sitesinden bir e-postayı, makaleyi veya web sitesini çevirmeniz mi gerekiyor? Sadece bu metni seçin ve resmi çevrimiçi çevirmen haline gelsin! 50 dünya dilinden profesyonel tercümanlarımız var. İşe yarıyor? Tabii ki işe yarıyor! Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!