fısfıs

Kullanım örnekleri

fısfıs
whisper
icon arrow

whisper

Phonetic: "/ˈ(h)wɪspə/"

Part Of Speech: noun


Definition: The act of speaking in a quiet voice, especially, without vibration of the vocal cords.


Definition: (usually in the plural) A rumor.

Example: There are whispers of rebellion all around.


Definition: A faint trace or hint (of something).

Example: The soup had just a whisper of basil.


Definition: A low rustling sound, like that of the wind in leaves.


Definition: A private message to an individual in a chat room.

icon arrow

whisper

Phonetic: "/ˈ(h)wɪspə/"

Part Of Speech: verb


Definition: To speak softly, or under the breath, so as to be heard only by one near at hand; to utter words without sonant breath; to talk without that vibration in the larynx which gives sonorous, or vocal, sound.


Definition: To mention privately and confidentially, or in a whisper.


Definition: To make a low, sibilant sound.


Definition: To speak with suspicion or timorous caution; to converse in whispers, as in secret plotting.


Definition: To address in a whisper, or low voice.


Definition: To prompt secretly or cautiously; to inform privately.

Türkçe'den İngilizce'ye Çevirmen

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!

İngilizce veya Türkçe alfabe, makale veya web sitesinden bir e-postayı, makaleyi veya web sitesini çevirmeniz mi gerekiyor? Sadece bu metni seçin ve resmi çevrimiçi çevirmen haline gelsin! 50 dünya dilinden profesyonel tercümanlarımız var. İşe yarıyor? Tabii ki işe yarıyor! Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.